Zvezda pobijedila Tiranu 1:0, Borjan junak na kraju utakmice

349

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su u gostima ekipu Tirane rezultatom 1:0 i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Gol odluke postigao je Tomane u 62. minutu. Portugalski internacionalac je bio najviši poslije centaršuta Aleksandra Kataija iz kornera i udarcem glavom sa pet metara matirao je čuvara mreže domaćeg tima.

Milan Borjan je u posljednjim sekundama meča sačuvao gol zvezde pri izglednoj šansi domaćina, koji je izvršio pritisak kako bi izborio produžetke.

“Crveno-bijeli” će u sljedećoj rundi kvalifikacija, 15. ili 16. septembra, biti domaćini, a ime rivala će saznati na žrijebu 31. avgusta.

“Crveno-bijeli” su imali više loptu u posjedu (58-42%), ali izostale su stopostotne šanse. Ekipa Dejana Stankovića je u prvom poluvremenu bila isuviše statična i bezidejna, uz dobar pokušaj Kataija sa samog starta, dok je nastavak za nijansu bio bolji iako su u tom periodu domaći imali dvije odlične šanse.