Real Madrid šampion Španije

462
Fudbaleri madridskog Reala osvojili su šampionsku titulu, 34. u istoriji, pošto su u 37. kolu La Lige savladali Viljareal sa 2:1.

Ekipa Zinedina Zidana otklonila je sve dileme (ukoliko ih je bilo) pobjedom nad “žutom podmornicom”.

Dva gola Karima Benzeme (u 29. minutu i 77. minutu) bila su dovoljna za trijumf, ispostavilo se i titulu.

Ibora je ublažio poraz u 84. minutu meča.

Barselona je imala priliku da sačuva nadu i obezbedi dramatično posljednje kolo u prvenstvu, ali se pošteno izblamirala na svom terenu protiv Osasune.

Gosti su poveli preko Hosea u 15. minutu.

Mesi je izjednačio golom iz slobodnjaka u 62, pa se pomislilo da će preokrenuti do kraja.

Dva gola su poništena Barseloni (jedan Brajtvajtu, jedan Suarezu), a Osasuna je igrala sa igračem manje od 77. minuta.

A onda, u nadoknadi, Tores postiže gol za Osasunu i odnosi bodove iz Barselone.

Real je osvojio 34. put titulu u Španiji, a ovim peharom je prestigao Barselonu – “kraljevski” klub ima 92 trofeja, Barselona jedan manje.