Đoković ekspresno zakazao klasik sa Federerom!

424

Novak Đoković savladao je kanadskog tenisera Miloša Raonića sa 3:0 u setovima (6:4, 6:3, 7:6), u četvrtfinalu Australijan opena.

Srpskom igraču je bilo potrebno skoro tri sata igre da stigne do svog osmog polufinala u Melburnu.

Tamo ga čeka stari poznanik i veliki rival Rodžer Federer, koji je nešto ranije poslije drame eliminisao Tenisa Sandgrena.

Najbolji srpski teniser je sjajno otvorio meč. Servis je bio ubojito oružje, pa Novak nije imao problema u servis gemovima.

Imao je Novak tri brejk šanse u četvrtom gemu, ali se Raonić, kao u čitavom prvom setu, lavovski borio, pa je uspio da sačuva servis.

Novak je slomio otpor protivnika u ključnom momentu, u posljednjem gemu prvog dijela igre.

Raonić je spasio tri brejk lopte, ali ne i četvrtu, pa je Đoković osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set je počeo baš kao i prvi – velikom borbom, ali je sada Đoković rano oduzeo servis Raoniću.

Vodio je Đoković sa 2:1, a onda je iskoristio treću brejk loptu u četvrtom gemu i trasirao put ka osvajanju drugog seta.

Raonić je pokušao da vrati brejk, napao je svim silama u sedmom gemu, ali je Novak uspio da se odbrani i, poslije paklene borbe, povede sa 5:2.

Poslije gema u kojem nije „zapinjao”, Đoković je sigurno servirao i poveo sa 2:0 u setovima.

Svjestan da nema još mnogo opcija i vremena, Raonić je od starta trećeg seta krenuo agresivno.

To mu je donijelo brejk šansu već u drugom gemu, ali je Novak uspio da sačuva servis i osvoji poen.

Đoković je u jednom trenutku zatražio medicinski tajm-aut, a kako je izgledalo na terenu imao je problem sa vidom, odnosno sočivima.

Nakon povratka na teren, jasno se vidjelo da nije bio u istom raspoloženju, niti je djelovalo da je problem riješen, ali je nastavio u sličnom ritmu.

Pri rezultatu 5:5, Đoković i Raonić su odigrali najteži i najzanimljiviji gem na meču.

Novak je imao četiri brejk šanse, ali je Kanađanin svaku loptu spasio.

Na kraju je osvojio poen, pa je posljednji set ušao u taj-brejk.

Јako je počeo Đoković – poveo sa 3:0, zatim 5:1, a onda priveo meč kraju.

Ovo je bio deseti duel Raonića i Đokovića, a srpski teniser još nije osjetio gorčinu poraza u međusobnim duelima.

Australijan open igra se za nagradni fond od 71 milion australijskih dolara, a titulu brani upravo Đoković.