Novi rekord Dončića, tripl-dabl Jokića

446

Košarkaši Maveriksa pobijedili su u Dalasu ekipu Klivlend Kavalirsa rezultatom 143:101, a Luka Dončić je odigrao još jednu fantastičnu utakmicu, iako opet nije uspio postići tripl-dabl triput zaredom prvi put u karijeri.

Zaustavio se na 30 poena, 14 asistencija i sedam skokova, a sve je to ostvario za samo 28 i po minuta igre jer uopšte nije bilo potrebe da igra u posljednjoj četvrtini.

Sve je to iz prvog reda gledala najveća klupska legenda Dirk Novicki, koji je sinoć prvi put nakon penzionisanja došao gledati svoju bivšu ekipu, u kojoj je proveo 21 godinu.

Pred Dirkovim očima Dončić postao prvi igrač Mavsa nakon njega koji je postigao 30 ili više koševa na tri uzastopne utakmice, a ujedno i najmlađi igrač NBA lige u istoriji kojem je to uspjelo, prenosi “Klix.ba”.

Denver Nagetsi su stigli do četvrte pobjede zaredom, ovoga puta protiv Boston Seltiksa (96:92), a do pobjede ih je vodio sjajni Nikola Jokić koji je upisao tripl-dable učinak.

Susret je završio s 18 poena, 16 skokova i 10 asistencija, iako nije najbolje šutirao iz igre, samo 7-17.