UŽIVO – Đoković neumoljiv, bez izgubljenog gema osvojio set

554

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković igra polufinalni meč Australijan open protiv Francuza Luke Puja.

Prvi set

Đoković je u prvom setu bio furiozan. Protivniku nije dao ni trun šanse da se odupre njegovom naletu. Tome u prilog najbolje svjedoči rezultat. Naime Srbin Francuzu nije prepustio ni jedan jedini gem, pa je set riješio u svoju korist za svega 24 minuta.

Duel Đokovića, šestostrukog šampiona Melburna, i Puja treći je na programu na Areni “Rod Lejver”, poslije dva meča u dublu.

Biće to prvi međusobni meč svjetskog broja jedan i 32. tenisera svijeta, koji je plasmanom u polufinale u Melburnu napravio najveći uspjeh u karijeri.

Srbina i Francuza očekuje težak meč jer je danas u Melburnu temperatura 40 stepeni Celzijusa.

Pobjednika u finalu čeka Španac Rafael Nadal, koji je u četvrtak ubjedljivo savladao Grka Stefanosa Cicipas sa 6:2, 6:4 6:0.