Odlični Jokić nedovoljan Denveru, rekord karijere Hardena

348

Mnogo čarki viđeno je u sinoćnjem meču između Jute i Denvera u kojem se “džezeri” na kraju slavili 114:108. Sukobi su više puta bila na granici da eskaliraju, dvojica igrača su isključena, a mediji pišu da bi moglo biti i suspenzija.

Nikola Jokić, košarkaš Denvera, odigrao je fenomenalan meč u porazu Nagetsa u Solt Lejk Sitiju od Jute.

Srpski košarkaš bio je među najzaslužnijim što se Denver držao u životu sve do posljednjeg minuta, ali nije mogao sam i Juta je slavila.

Uprkos problemu sa faulovima Jokić je odigrao 37 minuta i imao je sjajan učinak protiv aktuelnog “DPOY”, odnosno najboljeg defanzivca NBA prošle sezone (Defensive player of the year).

Džez inače sjajno brani poziciju centra, ali za Nikolu nisu imali lijeka. Srpski centar je meč završio sa 28 poena (10/21 iz igre), uz 21 skok, šest asistencija i dvije ukradene lopte.

Inače, Jokić na dvanaest odigranih utakmica u januaru prosječno bilježi 24,7 poena, 10,9 skokova i nevjerovatnih 8,5 asistencija.

Noć u NBA ligi obilježio je Džejms Harden koji je ostvario rekord karijere i postigao 61 poen protiv Njujork Niksa.

Hardenov Hjuston savladao je Nikse rezultatom 114:110, a on je postigao više od polovine poena svoje ekipe.

On je na taj način izjednačio učinak Kobija Brajanta u Medison Skver Gardenu i duel je završio sa 61 poenom (17-38 iz igre, 5-20 za tri, 22-25 penali), uz 15 skokova, četiri asistencije i pet ukradenih lopti.

Džejms je već na poluvremenu postigao 36 poena i uhvatio devet lopti, potom ostvario petu utakmicu sa 50+ poena u sezoni i nastavio sa nevjerovatnim brojkama ove sezone. Četiri sekunde prije kraja je posle ukradene lopte zakucao i ovjerio trijumf svog tima.

Njega je najbolje pratio Erik Gordon sa 20 poena, dok je na drugoj strani Alonzo Trajer bio najbolji sa dabl-dablom (31p i 10sk).

“Rakete” su ostale pete na Zapadu sa 27 pobjeda i 20 poraza, dok su Niksi pretposlednji na Istoku sa skorom 10-36.