Đoković se poigrao sa Pavlasekom

660

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pobjedom nad Adamom Pavlasekom od 3-0 u setovima, 6:2, 6:2, 6:1.

Srpski igrač je od početka meča dominirao, Pavlasek nije imao mnogo šanse i Đoković poslije sat i po vremena igre u tri seta ide dalje.

Novak Đoković poput Rodžera Federera nije odigrao cijeli meč u prvom kolu najvećeg turnira. Protiv Pavlaseka Novak do sada nije igrao, pa mu je češki 22-godišnjak nepoznanica.

Pavlasek je 136. igrač na planeti. Đoković će pokušati da nastavi pobjednički niz u sezoni na travi koji je započeo turnirom u Istbornu.

Pavlasek je do sada ostvario samo četiri ATP pobede u karijeri, a u prvom kolu Vimbldona je bio bolji od Ernesta Eskopeda sa 3-1 (6:7, 6:1, 6:3, 6:1). Pavlasek je ujedno i najslabije rangirani igrač sa kojim će se Đoković sastati na turniru.

Novak je u drugo kolo prošao pošto mu je u prvoj rundi meč predao Martin Kližan u drugom setu pri rezultatu 6:3, 2:0, javlja B92.