Đoković uspješan na startu Rolan Garosa

596

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobjedom nad Marselom Granoljersom sa 6:3, 6:4, 6:2.

Srbin je opet odigrao sa dosta oscilacija, svaki od tri seta je otvarao brejkom, ali je suviše lako dozvoljavao Špancu da mu brzo uzvrati i vrati se u igru.

Posebno je zabrinjavajući bio treći set u kojem je od osam gemova viđeno čak šest brejkova i još nekoliko propuštenih šansi na obje strane.

Najvažnije po Đokovića je da je slavio sa maksimalnim rezultatom, četvrti put u nizu nije dozvolio Granoljersu da osvoji nijedan set, te napravio važan korak na startu odbrane Rolan Garosa.

Đokovića u narednom kolu očekuje duel sa boljim iz okršaja između Janka Tipsarevića i Žoaa Souze, a tome je trenutno nažalost bliži Portugalac. (B92)