LŠ: Monaku minimalna prednost u Dortmundu

516
Fudbaleri Monaka savladali su na gostovanju ekipu Borusije iz Dortmunda sa 3:2, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.
U meču koji je trebalo da bude odigran juče, a odložen zbog bombaškog napada, Monako je iskoristio psihički momenat i slavio pogocima Kilijana Mbapea u 19. i 74, autogolom Svena Bendera u 34. minutu.
Strijelci za Borusiju bili su Usman Dembele u 57. i Šinđi Kagava u 84. minutu, za kakvu-takvu nadu u revanšu i Monte Karlu.
Monako je mogao i ubjedljivije da slavi, ali je Fabinjo promašio penal u 16. minutu.
Domaći sastav nije igrao kako se očekivalo, a pogotovo su loše odigralu u prvom dijelu meča.
Prvu pravu priluku vidjeli smo u desetom minutu kada je Obamejang primio loptu i šutirao sa desne strane, ali je njegov pokušaj završio preko gola.
Sudija Danijel Orsato pokazao je u 15. minutu na bijelu tačku poslije duela Mbapea i Sokratisa, ali je Fabinjo nije bio precizan.
“Kneževi” su tri minuta kasnije došli do vođstva preko Kilijana Mbaea koji je postigao gol iz ofsajda.
Petnaest minuta kasnije velika greška Svena Bena koji je poslije centaršuta Andree Rađija s lijeve strane ubacio loptu u svoju mrežu, javlja B92.