Real prvi u istoriji LŠ dva puta zaredom postao prvak

661

Šampionski trofej ne menja vlasnika! Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Juventus u finalu Lige šampiona u Kardifu i drugu godinu zaredom osvojili titulu, po čemu su postali prvi u istoriji ovog takmičenja kojima je to uspjelo – 4:1

Još 1990. godine je Milan posljednji put spojio dvije titule prvaka Evrope, ali otkako je Kup šampiona transformisan u Ligu šampiona 1992. godine nijedan tim nije uspio da odbrani krunu.

Poslije potpuno izjednačenog prvog poluvremena, uslijedio je potpuni potop Juventusa! Čak bi se reklo da su Italijani bili za nijasnu bolji tim poslije 45 minuta igre (1:1).

Ronaldo je doveo Madriđane u vođstvo u 20. minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je maestralnim pogotkom Mario Mandžukić.

Međutim, nastavak je donio pravu – viktoriju! Juventus gotovo da nije prešao centar sve dok već nije bilo sve gotovo, dok Španci golovima Kazemira i Ronalda nisu poveli sa 3:1.

Tad je finale već bilo gotovo, a do kraja je još Markos Asensio stavio tačku na meč golom za 4:1.

Real Madrid je 12. put postao prvak Evrope, a Juventus je izgubio sedmo od devet odigranih finala!

JUVENTUS – REAL MADRID  1:4 (1:1)

Strelci: Mandžukić u 27. minuitu za Juventus, a Ronaldo u 20 i 64, Kazemiro u 61. i Asensio u 90. za Real. Grad: Kardif. Stadion: Milenijum. Kapacitet: 66.000. Sudija: Feliks Brih (Nemačka). Žuti kartoni: Dibala, Kvadrado (Juventus), Ramos, Karvahal, Kros (Real). Crveni karton: Kvadrado (Juventus) u 84. minutu.

JUVENTUS: Bufon – Alves, Bonući, Kjelini, Barzalji (od 66. Kvadrado), Sandro – Kedira, Pjanić (od 71. Markizio) – Mandžukić, Dibala (od 78. Lemina), Iguain.

REAL MADRID: Navas – Karvahal, Ramos, Varan, Marselo – Kazemiro, Modrić, Kros (od 89. Morata) – Ronaldo, Isko (od 82. Markos), Benzema (od 77. Bejl). (Informer)