Srbija izvukla bod protiv Bugarske u posljednjem minutu meča

121

20.06.2023 22:51

Fudbalska reprezentacija Srbije izbjegla je poraz od Bugarske odigravši 1:1 u Razgradu u meču trećeg kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija odigrali su uzbudljiv meč u završnici i nakon generalno lošeg izdanja sa gostovanja iz Bugarske vraćaju se sa osvojenim bodom.

Po teškom i vodom natopljenom terenu stadiona u Razgradu, fudbaleri dvije reprezentacije malo šta su pokazali u prvom poluvremenu pa se na odmor otišlo bez golova.

Za “orlove” je šok u Razgradu stigao na startu drugog poluvremena.

Bugarski kapiten Kiril Despodov u 47. minutu zatresao je mrežu gostujućeg tima.

Loše je reagovala srpska odbrana, dozvolili su domaćim igračima da se ušetaju u peterac, Iliev je ostavio sjajnu povratnu loptu, a Despodov je matirao Milinković-Savića sa desetak metara.

U posljednjim minutama utakmice Srbija je stvorila dvije izgledne šanse, a gol je stigao u sudijskoj nadoknadi.

Darko Lazović donio je izjednačenje Srbiji u šestom minutu nadoknade. Došla je lopta do fudbalera Verone koji je fanstastičnim udarcem savladao Djulgerova za 1:1 i Bugari predvođeni bivšim selektorom Srbije Mladenom Krstajićem bili su šokirani.

IZVOR:GLAS SRPSKE