Košarkaši Crvene zvezde pobjedili Partizan za nastavak finalne serije

160

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde pobjedili su večeras kao domaćini Partizan 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19) u trećem meču finalne serije ABA lige, smanjili skor u dobijenim utakmicama na 1:2 i tako izborili četvrti meč koji je na programu u utorak.Utakmica je imala ružnu uvertiru jer su navijači Zvezde gađali igrače Partizana prilikom zagriavanja, poslije čega su gosti izašli sa parketa, a početak utakmice je kasnio 25 minuta.

Zvezda je mnogo bolje otvorila meč i poslije tri minuta povela 9:3.

Pet poena je dao Nemanja Nedović, a četiri Luka Mitrović, dok je kod Partizana za tri minuta samo Alen Smailagić pogodio trojku.

Iz tajm-auta Partizan je uzvratio serijom 8:0.

Zvezda u tom periodu čak četiri minuta nije dala koš.

Zatim su se ekipe smjenjivale u vođstvu do kraja četvrtine koja je okončana vođstvom gostiju 21:19.

Imao je Partizan i plus šest (25:19), ali je Zvezda serijom 7:0 stigla do preokreta i vođstva.

Imala je Zvezda 33:28, ali je opet Partizan uspeo da povede (38:37) i bude na plus tri na poluvremenu (41:38).

Zvezda je bolje otvorila drugo poluvreme, u kom je viđeno izuzetno malo poena, a prvu osjetniju prednost stekla je u 29. minutu (60:53), da bi se u posljednju četvrtinu ušlo sa 62:59 za domaćina.

Sedam minuta pre kraja utakmice bilo je plus osam (75:65) za Zvezdu poslije vezanih sedam poena Nedovića.

Meč je rešen u 36. minutu kad je Zvezda imala ogromnih plus 11 (82:71). Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Nedović sa 19 poena, Filip Petrušev je dao 16, koliko i Luka Mitrović, a Luka Vildoza 14.

Partizan su predvodili Dante Ekzum sa 16, Jam Madar sa 15, i Kevin Panter sa 12 poena.

IZVOR:GLAS SRPSKE