Bez golova u 170. vječitom derbiju između fudbalera Partizana i Zvezde

87

26.04.2023 20:46

BEOGRAD-Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras bez golova 0:0 u 170. vječitom derbiju u drugom kolu plej-ofa Superlige.

Meč je odigran bez publike, zbog kazne koju je dobio Partizan, a crno-beli su propustili možda i posljednji voz da se uključe u borbu za drugo mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Glavni “krivac” što je tako bio je Zvezdin golman Milan Borjan, koji je odbranio tri stopostotne šanse – Fuseniju Dijabateu u prvom, odnosno Bibrasu Nathu i Nemanji Joviću u drugom poluvremenu.

Najbolju šansu za Zvezdu propustio je Osman Bukari, koji je u 86. minutu pogodio stativu, a dobru priliku u finišu prvog poluvremena propustio je i Aleksandar Katai.
Ranije danas: Novi Pazar – Voždovac 0:1, Radnički Kragujevac – Vojvodina 2:2. Četvrtak: TSC – Čukarički (18.30).

Tabela: Crvena zvezda 86 bodova, Čukarički 65, TSC 62, Partizan 58, Vojvodina 58, Novi Pazar 50, Voždovac 46, Radnički Kragujevac 38.

Plej-aut: Mladost Lučani – Napredak 0:1. Četvrtak:  Spartak – Javor (14.30), Radnik – Radnički Niš (18.30). Utorak: Mladost GAT – Kolubara 1:0.

Izvor:GLAS SRPSKE