Fudbaleri Borca plasirali su se u polufinale Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić” pošto su u posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici kao gosti savladali prvoligaša Slaviju sa 4:0.
Banjalučani su poveli već u šestom minutu kada je mrežu domaćina poslije kornera zatresao mladi Savo Šušić.U 32. minutu loptu je u mrežu glavom poslao Đorđe Milojević.

Treći pogodak postigao je Obren Cvijanović u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Jovo Lukić u 78, prenosi Glas.

“Crveno-plavi”, koji su pet puta bili pobjednici ovog takmičenja u polufinalnom dvomeču snage će odmjeriti sa Zvijezdom 09 iz etno-sela Stanišići, dok će u drugom duelu igrati prvoligaši Krupa i Laktaši.

Prvi polufinalni susreti zakazani su za 12. april, dok se revanši igraju 3. maja.