Барселона славила у гротлу Аренe

246

Танјуг
 Барселона славила у гротлу Арене
БЕОГРАД – Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у Београду од екипе Барселоне резултатом 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22) у мечу 31. кола Евролиге.Најефикаснији у екипи Партизана био је Данте Егзум са 24 поена, док је Кевин Пантер додао 16.

Код гостију, најбољи је био Николас Лапровитола са 25 поена, Никола Миротић је додао 19, а Јан Весели 14.

Српски кошаркаш Никола Калинић је за 15 минута на терену постигао четири поена и имао је један скок.

Утакмици је према званичним подацима присуствовао 20.041 навијач, што је рекорд сезоне у најквалитетнијем европском клупском такмичењу.

Меч је практично ријешен у трећој четвртини, коју је каталонски клуб добио резултатом 22:13.

“Црно-бели” се тренутно налазе на седмом мјесту на табели са 17 побједа и 14 пораза, док је Барселона трећа са скором 21/10.

Партизан ће у наредном колу у петак у Београду играти са Реалом, док ће Барселона дан раније дочекати Албу.