Jokić nadomak dabl-dabla u neočekivanom porazu Denvera

176
Jokić NBA

Košarkaši Denver Nagetsa doživjeli su poraz kao gosti kod Minesota Timbervulfsa (124:111).

Nikola Jokić je meč završio sa 24 poena, devet asistencija, sedam skokova i dvije blokade za oko 33 minuta na parketu.

Iz igre je šutirao 10/20, pogodio je jednu trojku iz tri pokušaja, a ubacio je i tri od četiri slobodna bacanja.

Tim Majka Melouna nije uspeo da ostvari osmi trijumf na posljednjih devet mečeva, dok su domaći prekinuli crni niz.

Minesota je slavila prvi put poslije šest uzastopnih neuspjeha i to u duelu sa liderom Zapadne konferencije.

Timbervulfsi su imali prednost od starta utakmice, a prvu dvocifrenu prednost su imali u drugoj četvrtini.

Denver je tokom trećeg kvartala u nekoliko navrata preuzimao vođstvo, da bi Minesota serijom 8:0 u poslednjem kvartalu prelomila meč.

Jokića su poenterski pratili Bouns Hajland i Majkl Porter junior sa po 18 poena. Džamal Marej je dodao 14, a Eron Gordon 12, koji je imao i 16 skokova.

Entoni Edvards je na drugoj strani imao 29 poena i 10 skokova, Džejden Mekdenijels 21, Kajl Anderson je ubacio 19, uz osam asistencija, a Džejlen Nouel 17.

Bilo kako bilo, Denver je i dalje lider Zapada skorom 24-13, dok je Minesota 11. sa učinkom 17-21.

Nagetsi naredni meč igraju 6. januara protiv Los Anđeles Klipersa.