Obnova škola u Krupi i Kolima

447

Gradonačelnik Banje Luke Igor Radojičić, obišao je danas radove na sanaciji i obnovi osnovnih škola „Vojislav Ilić“ u Krupi na Vrbasu i „Petar Kočić“ u Kolima, u okviru ovogodišnjem rekonstrukcije 16 škola na gradskom i prigradskom području, za koje je izdvojeno 600.000 KM .

Zajedničkim trudom Vlade RS, Kabineta predsjednika RS i Grada obezbijeđeno je 600.000 KM za radove u osnovnim školama. Ovog ljeta radiće se u 16 škola gdje će biti obavljani različiti radovi sanacije. Stolarija, podovi, sanitrarni čovorvi, krovovi, grijanje – zavisno od toga gdje je šta prioritet. U školama koje smo danas obišli prioritet je bio rješavanje pitanja grijanja – rekao je Radojičić.

U okviru ovog plana, u školi „Vojislav Ilić“ u Krupi ugrađeni su kotlovi i pumpe za centralno grijanje, koji će obezbjediti mnogo bolje uslove za učenike u zimskom periodu.

Direktor OŠ „Petar Kočić“ u Kolima, Dubravka Bosančić, precizirala je da su u ovoj školi nabavljeni kotao i pumpe, te sanirani podovi u učionicama. Ona je najavila da će uskoro uslijediti i zamjena dijela spoljašnje stolarije, dok je je prošle godine saniran dimnjak.

  • Veoma smo zahvalni na brizi koju pokazuju institucije prema našoj školi, međutim, mnogo veći problem nam predstavlja sve manji broj učenika kako u centralnoj tako i u područnim školama. Naredne školske godine imaćemo 125 učenika u 14 odjeljenja, a naša škola je jedna od onih škola na području Banje Luke gdje je upisano najmanje prvačića – zaključila je Bosančić.

Radovi u školama

  • Područno odjeljenje OŠ „Stanko Rakita“ Debeljaci – uvedeno centralno grijanje.;
  • OŠ „Jovan Dučić“ u Kuljanima i područno odjeljenje OŠ „Branislav Nušić“ Donja Kola – sanacija parketa;
  • Područno odjeljenje OŠ „Vuk Karadžić“ Česma – kotlovnica i zamjena stolarije;
  • OŠ „Sveti Ćirilo i Metodije“ Piskavica – obnova sanitarnih čvorova;
  • OŠ „Mladen Stojanović“ Bronzani majdan – sanacija krova;
  • OŠ „Đura Jakšić“ Šargovac, područno odjeljenje OŠ „Milutin Bojić“ Mišin han, OŠ „Georgi Stojkov Rakovski“ Nova varoš i OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Lazarevo – novi sanitarni čvorovi;
  • Područno odjeljenje OŠ „Miroslav Antić“ Borkovići – zamjena krova
  • OŠ „Branko Radičević“ – nabavka namještaja za dograđene učionice;
  • OŠ „Milan Rakić“ i OŠ „Borisav Stanković“ – tehnički poslovi i sanacija limenog krova.
PODIJELI

Ostavi komentar

Unesite vaš komentar!
Unesite ime!