Teo i Bogdan zapaženi u pobjedama, Јokić 22 poena u porazu, igrao i Bobi

1019

Protekle noći u NBA ligi odigrano je 12 utakmica, a na parketu su se od srpskih igrača našli Teodosić i Bogdanović u pobjedama, Јokić i Marjanović u porazima svojih timova, dok Bjelica nije igrao za Minesotu.

Sakramento je slavio pobjedu na gostovanju u Bruklinu od 104:99, a Bogdanović je na parketu proveo 33 minuta.

Za to vrijeme ubacio je 14 poena, uhvatio dvije lopte i podijelio dve asistencije, uz veoma dobar šut iz igre – 6/10.

Najefikasniji su bili vetarani, Hil sa 22 i Rendolf sa 21 poenom, dok je u poraženom sastavu bolji od ostalih bio Dinvidi sa 16 poena.

Los Anđeles klipersi su savladali na svom parketu ekipu Finiksa sa 108:95, uz dobru rolu Teodosića.

Miloš je igrao 27 minuta i za to vrijeme zabilježio šest poena (šut 2/7), uhvatio pet skokova i podijelio osam asistencija.

Najefikasniji je bio Rivers sa 21 poenom, dok je na drugoj strani Voren ubacio poen više.

Denver je sa Јokićem u sastavu pretrpio poraz od gostiju iz Minesote – 112:104.

Srpski centar je u tome učestvovao sa 22 poena, šest skokova, četiri asistencije i dvije blokade za 36 minuta pod obručima.

Na drugoj strani, u timu “vukova” nije bilo i dalje povrijeđenog Bjelice, a Batler i Tauns su ubacili po 25 poena.

I na kraju, Pistonsi iz Detroita su ubjedljivo poraženi u Dalasu od Mavsa sa 110:93, a Boban Marjanović je od trenera Van Gandija ovoga puta dobio 14 minuta i iskoristio ih za četiri poena, tri skoka i jednu asistenciju, ali bez pogotka iz igre (0/4), javlja RTS.