Glasna muzika je jedan od najčešćih razloga zbog kojih Komunalna policija interveniše u Banjaluci, ali i razlog negodovanja među komšijama, podaci su iz Odjeljenja komunalne policije.
“Najveći broj prijava odnosi se na emitovanje glasne muzike, zatim zbog nepropisnog parkiranja, komunalnog reda, remećenja kućnog reda i izvođenja kućnih ljubimaca na javnu površinu”, rekli su u ovom odjeljenju.
Bilo da je to muzika iz ugostiteljskih objekata ili ona koju puštaju građani u svojim domovima, često je razlog negodovanja komšija.
Na jedan takav slučaj žali se i mještanka naselja Šargovac, koja kaže da njene komšije svakodnevno puštaju glasnu muziku.
“U komšiluku imamo malu djecu, starije komšije, ali i ljude koji rade i kojima je potreban mir, i ne mogu shvatiti da neki ljudi nemaju obzira”, kazala je ova mještanka. Dodala je da joj je bila posebno ružna situacija kada su puštali muziku i nakon sahrane jednog komšije.
Građani, takođe, kažu da im problem stvaraju i nepropisno parkirani automobili, ali i otpadne vode.
“Vozači su često neodgovorni i vozila parkiraju na igralištima. Na taj način, pored toga što zauzimaju prostor za igru mališana, ugrožavaju im i bezbjednost”, navodi Biljana R.
Da je veliki broj građana nezadovoljan ponašanjem i nepažnjom svojih sugrađana, pokazuje i podatak da je Odjeljenje komunalne policije u Banjaluci od početka godine zaprimilo 4.029 prijava.
“Putem dežurnog telefona zaprimili smo 2.510 prijava, 1.519 preko aplikacije ‘Građanska patrola’, te 465 pisanih zahtjeva za komunalno-inspekcijski nadzor”, rekli su iz Komunalne policije.
Prema njihovim riječima, za utvrđene prekršaje postupajući komunalni policajci izdali su 2.279 prekršajnih naloga, a visina prekršajne sankcije, u zavisnosti od vrste prekršaja, kretala se od 40 pa do 3.000 maraka”, kazali su u Odjeljenju.
Dodali su da je doneseno 217 rješenja, kojima je naloženo otklanjanje određenih nedostataka ili izricana zaštitna mjera.
(Nezavisne)