Zdravstveni radnici i dalje ne mogu ovjeriti knjižice

778

Zdravstveni radnici u Srpskoj i dalje kubure sa ovjeravanjem zdravstvenih knjižica. U posljednja tri mjeseca takav problem nemaju zaposleni u Kliničkom centru u Banjaluci, ali kolege iz ostalih gradova, poput Doboja i Istočnog Sarajeva i dalje istu muku muče. Sa šaltera se vraćaju neobavljenog posla.

“Imamo problem sa zaposlenima u bolnici Doboj, u kontaktu sam sa našim predstavnicima koji su zvanično potvrdili da ne mogu ovjeriti zdravstvenu knjižicu, to znači da se ne ispunjavaju obaveze prema radnicima. Nije im uplaćeno penziono ni zdravstveno i imaju problem”, rekao je predsjednik Strukovnog sindikata medicinskih sestara i tehničara Ranko Palačković.

Predsjednik Sindikata zdravstva Srpske, bijesan je na Fond zdravstvenog osiguranja. Od njih traži da pod hitno omoguće ovjeravanje knjižica i stanu na kraj mukama medicinskih radnika. Strpljenje im je već pri kraju, kažu u sindikatu.

“Ne može šalterski radnik Fonda da prioritetno on ocjenjuje, pravi trijažu ko je bolestan, ko nije, kao što se sad radi. Mislim da to nema nikakvog smisla da se tako radi. Ne možeš zdravstvenog radnika, ne potcjenjujem ničiju struku, da procjenjuje da li je bolestan”, rekao je predsjednik Sindikata zdravstva i socijalne zaštite Milenko Granulić.

Iz Fonda odgovaraju – samo radimo svoj posao. Knjižica se ovjerava radncima kojima su uplaćeni doprinosi, pa se sindikalci, kažu, žale na pogrešnoj adresi. Problem je, poručuju, u menadžmentu bolnica, a ne u Fondu.

“Apsurdna je situacija da pojedini sindikalci krivca za stanje u kojem se nalaze ne traže u svom menadžmentu, već “upiru prst” u Fond kada ne mogu da ovjere knjižice, jer im rukovodstvo nije uplatilo doprinose ili jer im nije isplaćena plata”.

Radnici tvrde da su u toj priči izvukli deblji kraj. Poručuju da na tome neće stati i da će, ako treba, tražiti i razgovor sa predsjednicom Vlade. Osim što, po tvrdnjama sindikata, skoro dvije trećine medicinskog osoblja ne može do ovjerene knjižice, već se ozbiljno šuška i o rezanju plata i toplih obroka, pa medicinari razmišljaju i o protestima.

(atvbl.com)

PODIJELI

Ostavi komentar

Unesite vaš komentar!
Unesite ime!