Za šest mjeseci u Srpskoj oko 27.000 prekršaja evidentiranih radarima

672

Na području Republike Srpske u prvih šest mjeseci ove godine stacionarni radarski sistem, koji je postavljen na pet lokacija u Banjaluci, te tri mobilna radarska sistema, evidentirala su 27.851 prekršaj, rekla je Srni načelnik Odjeljenja Ministarstva unutrašnjih poslova Srpske za odnose s javnošću Mirna Miljanović.

Miljanovićeva je navela da se 14.967 prekršaja odnosi na prekoračenja brzine kretanja motornih vozila za 10 do 20 kilometara na čas od dozvoljene, a 5.935 prekršaja na prekoračenja brzine za 20 do 30 kilometara na čas od dozvoljene.

“Na prekoračenja brzine kretanja motornih vozila više od 30 kilometara na čas od dozvoljene odnosi se 2.117 prekršaja. U ovom periodu evidentirano je i 248 prekršaja prolaska kroz crveno svjetlo”, dodala je Miljanovićeva.

Najveća brzina kretanja vozila izmjerena je mobilnim radarskim sistemom 4. juna na auto-putu u naselju Rovine, opština Gradiška, kada je izmjerena brzina od 197 kilometara na čas, uz ograničenje brzine od 130 kilometara na čas.

“Druga najveća brzina izmjerena je mobilnim radarskim sistemom 16. februara u Bijeljini od 169 kilometara na čas, uz ograničenje brzine od 60 kilometara na čas”, istakla je Miljanovićeva.

Ona je napomenula da je namjena mobilnih radarskih sistema unapređenje bezbjednosti saobraćaja na putevima Srpske.

MUP Srpske objavio je 6. juna javni poziv sa predmetom “Unapređenje bezbjednosti saobraćaja upotrebom radarskih uređaja i primjenom savremenih tehnologija za evidentiranje prekršaja, prenos i obradu podataka o prekršajima”, a ovaj projekat podrazumijeva postavljanje 100 stacionarnih i 15 mobilnih radara.

“Projekat podrazumijeva i nabavku, i integrisanje u sistem, nove savremene opreme poslednje generacije, koja će omogućiti evidentiranje i automatsku obradu prekršaja. Projekat će biti realizovan u fazama na području Republike Srpske, u sedam gradova i 48 opština”, naglasila je Miljanovićeva.

Prema njenim riječima, finansiranje projekta biće obezbijeđeno ulaganjem sredstava privatnog partnera, pri čemu javni partner nema investicionog ulaganja.

Ponuđaču koji, u zakonom propisanom postupku, ponudi model raspodjele prihoda, najpovoljniji za javnog partnera i istovremeno bude imao ponudu koja bude zadovoljavala tražene tehničke karakteristike, biće dodijeljen ugovor koji se zaključuje na 10 godina, prenose agencije.

PODIJELI

Ostavi komentar

Unesite vaš komentar!
Unesite ime!