“Delfini” odbranili trofej u Svjetskoj ligi

1996

Vaterpolisti Srbije savladali su, poslije velikog preokreta, Italiju rezultatom 10:9, u finalu završnog turnira Svjetske lige u ruskoj Ruzi.

Srpski vaterpolisti su loše ušli u meč, pošto su gubili sa 4:0 sve do samog kraja prve dionice. Onda je Mitrović smanjio na 1:4 pred pauzu.

U drugom dijelu, daleko bolja igra Srbije. Odlična odbrana, pa i sa igračem manje, a u napadu su brzo stigli do dva gola – prvo je Pijetlović pogodio za 4:2, a potom i Prlainović sa peterca za 4:3.

U trećoj četvrtini fenomenalna igra “delfina”. Sa dva gola, Gavril Subotić je Srbiji donio preokret i prvo vođstvo na meču.

Italijani su se pošteno namučili protiv čvrste odbrane “delfina”, ali su postigli dva gola u trećoj četvrtini. Ali je i Stefan Mitrović postigao dva gola, a potom je i Filipović maestralno pogodio mrežu, pa je Srbija pred posljednju četvrtinu imala prednost 8:6.

U poslednjoj dionici, Italijani su zaigrali mnogo bolje, postigli tri gola za redom, pa su na momenat poveli sa 9:8.

Međutim, “delfini” su ekspresno odgovorili i sa dva brza gola Duška Pijetlovića poveli sa 10:9 i sačuvali taj rezultat do kraja meča.

Reprezentacija Hrvatske je osvojila treće mjesto na turniru, pošto je savladala reprezentaciju SAD 10:4. (RTS)