Španija prvak Evrope, Hrvatima srebro

386

Rukometna reprezentacija Španije pobijedila je Hrvatsku u finalu Evropskog prvenstva rezultatom 22:20 i time postala šampion Starog kontinenta.

Do pobjede Španci su došli u odličnoj utakmici koja se igrala u krcatoj Tele 2 Areni u Stokholmu.

U prvom dijelu prvog poluvremena Hrvati dominirali i vodili, ali su Španci su do kraja prve dionice napravili preokret i držali ekipu Line Červara čak 11 minuta bez postignutog gola.

Na odmor se otišlo rezultatom 12:11.

I u drugom djelu Španci su krenuli furiozno i držali prednost od dva tri gola, ali su “kauboji” u 48. minutu uhvatili rezultatski priključak i došli do poravnanja 18:18.

U 54. minutu Stepančić postiže gol 19:18 i Hrvatska time okreće utakmicu. Nakon toga Španija izjednačuje iz sedmerca i u zadnjih pet minuta se ulazi veoma neizvjesno. U ludoj završnici Španci se bolje snalaze i dolaze do 22:20, što je konačan rezultat. Španija osvaja drugi naslov prvaka Evrope, Hrvatska se mora zadovoljiti srebrom.

Podsjećamo, evropsku bronzu osvoji su Norvežani koji su u borbi za treće mjesto pobijedili Slovence rezultatom 28:20.