Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je selekciju Češke

631
Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je selekciju Češke u osmini finala Evropskog prvenstva u Antverpenu.

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom nad Češkom od 3:0 (31:29, 25:21, 25:18) plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. U borbi za polufinale srpski odbojkaši srešće se sa pobjednikom duela Ukrajine i Belgije, 23. septembra.

Izabranici Slobodana Kovača opravdali su ulogu velikog favorita i upisali novu pobjedu poslije 85 minuta igre.

Srbija je osvojila prvo mjesto u grupi B u Antverpenu sa pet pobjeda, dok je Češka bila četvrta u Amsterdamu.

Samo u prvom setu viđena je kakva takva neizvjesnost u meču. Srbija je vodila ,ali su Česi u finišu odličnim servisima usp,eli da izjednače, pa je pob,ednik seta odlučen tek poslije velike borbe (31:29). Nije opuštanje u završnici koštalo Srbiju, jer Češka nije iskoristila pet set lopti, ali se i pored toga činilo da Srbija jednostavno ne može da izgubi.

U naredna dva seta Srbija je pokazala da je ipak favorit u ovom duelu. U nastavku je viđena rutinska igra Srbije za još jednu, šestu pobjedu u nizu na prvenstvu Evrope.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Uroš Kovačević sa 17 poena, Aleksandar Atanasijević je dodao 15, a Srećko Lisinac 10.