Trijumfi Sare Hamzić i Marka Nešića na takmičenju mladih tenisera u Banjaluci

810

Sara Hamzić je trijumfovala na prvom „Inkoprom kupu 2019“, koji je održan u Banjaluci, na terenima Teniskog kluba Borac, a riječ je o turniru do 12 godina.

Mlada teniserka, koja ima njemački pasoš, u finalu je savladala Rumunku Aleksiju Joanu Tatu sa 2:0, po setovima 6:3, 6:1.

U finalu kod dječaka Marko Nešić je pobijedio Crnogorca Skendera Katanu, takođe sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Najzanimljivije je bilo finale dublova, gdje su bh. teniserke Ena Kadić i Lana Petković poslije preokreta savladale Saru Hamzić i Niki Tomeljak iz Hrvatske sa 2:1 (2:6, 7:5, 10:3).

„Inkoprom kup 2019“ boduje se za evropsku rang listu. Poslije promjene pravila u prvom krugu igralo se po grupama. Svi učesnici su imali priliku da odigraju najmanje po tri meča, a nakon toga igralo se po kup sistemu.

U Teniskom klubu Borac su veoma zadovoljni odzivom na turnir i samim tokom takmičenja.