Bajern pobjedom u Istanbulu ovjerio četvrtfinale

325

Fudbaleri Bajern Minhena pobijedili su večeras u Istanbulu Bešiktaš sa 3:1 u revanš utakmici osmine finala, i tako ukupnim rezultatom 8:1 overili plasman u četvrtfinale.

Bavarci su 20. februara u Minhenu sa 5:0 pobijedili Bešiktaš i praktično već tada ovjerili plasman u četvrtfinale.

Navijači Bešiktaša su i pored ubjedljivog poraza svog tima u Njemačkoj ispunili stadion i tokom cijelog meča pružali veliku podršku.

Bajern je sve nedoumice o plasmanu u četvrtfinale otklonio u 18. minutu pogotkom Tijaga Alkantare, da bi poslije samo 30 sekundi igre u drugom dijelu Bavarci poveli s 2:0 autogolom Gokana Gonula.

Bešiktaš je smanjio zaostatak u 59. minutu pogotkom Vagnera Lava, da bi Sandro Vagner u 84. postavio konačnih 1:3.

Žrijeb za četvrtfinalne utakmice Lige šampiona održaće se u petak od 12.00 u Nionu, javlja Beta.