Igokea odbranila naslov šampiona BiH i plasirala se u ABA ligu

709

Košarkaši Igokee odbranili su naslov šampiona BiH, pošto su u petoj, odlučujućoj utakmici finalne serije plej ofa pobijedili sarajevsku Bosnu Rojal Dželi ubjedljivim rezultatom 96:72.

Igokea je bolje otvorila utakmicu, na samo početku povela sa 9:2, a nakon prvih deset minuta Aleksandrovčani su imali 19 poena viška (33:14).

Igokea je od početka igrala odličnu odbranu, a pitanje pobjednika praktično je riješeno već nakon prvih dvadeset minuta kada je domaći tim imao 25 poena (55:30).

Bosna je u 26. minutu ostala bez Gorana Ikonića koji je, zbog udaranja bez lopte Đorđa Miloševića, dobio isključujuću ličnu grešku, a u naredna dva napada sa dvije vezane trojke Aleksandrovčani dolaze do prednosti od 31 poena (72:41).

U posljednjoj deonici Igokea je vodila i sa 38 (93:65) poena viška i slavila u mirnoj završnici sa 96:72

Najefikasniji igrač utakmice bio je Džejms Robinson sa 17 poena, dok je u timu Bosne Čampara bio efikasniji od ostalih sa 12 poena.

Osvajanjem titule šampiona BiH košarkaši Igokee obezbijedili su nastup u regionalnoj ABA ligi naredne sezone, javlja EuroBlic.